SIKÇA SORULAN SORULAR

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri Saç Dökülmesine Karşı Tablet saç köklerinin daha sağlıklı, kalın telli ve doğru yapılanmaya sahip saç telleri üretmesine yardımcı olmak için saç köklerini aktive eden doğal bir takviyedir. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Formülü kullanımı ile hormonal baskıdan kurtulan saç köklerinin sağlıklı saç üretmesi için vücudumuzun ihtiyaç duyduğu doğal maddeleri içermektedir. Bu doğal maddeler esansiyel amino asitler, vitaminler, mineraller ve çeşitli bitki özleridir. Düzenli kullanıldığında saç dökülmesi tedavisinin verimini artırıp tedavi süresini kısaltmaya yardımcı olur.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri Saç Dökülmesine Karşı Tablet'in içeriğinde herhangi bir hormon ya da anti-hormon bulunmaz ve dolayısıyla sistemik hiçbir yan etkisi yoktur. Vücudun başka bölgelerinde tüylenmeye neden olmaz. Hem erkekler hem kadınlar tarafından güvenle kullanılabilir. Ancak hamile ya da emziren annelerin kullanması önerilmez.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri Saç Dökülmesine Karşı Tablet kesinlikle kilo aldırmaz. Ayrıca hiçbir yan etkisi de yoktur. Güvenle kullanılabilir.

Finasterid sentetik (doğal olmayan) bir etken maddedir. Esasen prostat kanseri tedavisinde kullanılır. DHT hormonu üzerinde etkisi olduğundan saç dökülmesinde de kullanılmaktadır. Vücuttaki erkeklik hormonu olan Testosteron’u DHT’ye dönüştüren 2 tip enzim vardır: 5-Alfa-Redüktaz TİP 1 ve 5-Alfa-Redüktaz TİP 2. Ancak Finasterid etken maddesi DHT oluşumunu yalnızca 5-Alfa-Redüktaz TİP 2 enzimini inhibe ederek engeller. Oysa saçlı deride asıl yoğun olarak bulunan enzim 5-Alfa-Redüktaz TİP 1 enzimidir. Dolayısıyla Finasterid, prostat ve genital bölgede DHT oluşumunu güçlü bir şekilde baskılarken saçlı derideki DHT oluşumunu yeteri kadar baskılayamaz. Üstelik bunu yaparken çok ciddi yan etkilere neden olabilmektedir. Bu yan etkiler arasında erkeklerde sertleşme problemi (impotans), sperm sayısında azalma, cinsel isteksizlik (libido azalması), erkeklerde meme büyümesi (jinekomasti) sayılabilir. Kadınların Finasterid kullanması kesinlikle yasaktır. Deriden emilebildiği için kadınların Finasterid’e dokunması bile tehlikelidir. Gebelikte ise ciddi problemlerle karşılaşılabilmektedir. Eğer doğacak bebek erkek ise idrar yolu ağzının yanlış yerde oluşması (hypospadias) gibi çok ciddi genital problemlerle karşılaşılabilir.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri içeriğindeki eşsiz etken maddeler ise saç kökünde DHT oluşumunu hem 5-Alfa-Redüktaz TİP 1 hem de 5-Alfa-Redüktaz TİP 2 enzimlerinin her ikisini birden inhibe ederek engellemeye yardımcı olmaktadır. Üstelik bu etkiyi gösterirken hiçbir sistemik yan etkiye neden olmamaktadır. Bu yönüyle Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri çok güvenlidir.

Minoxidil, esasında yüksek tansiyon hastalarının kullandığı anti-hipertansif ilaçlarda bulunan sentetik (doğal olmayan) bir etken maddedir. Ancak yan bir etki olarak saç kökünde vazodilatasyonu, yani saç kökü etrafında damarlanmayı artırdığı bilinmektedir. Fakat Minoxidil, erkek tipi saç dökülmesinin asıl sebebi olan DHT hormonu ile mücadele etmez. Dolayısıyla, Minoxidil kullanımı bırakıldığı anda aniden ve toplu halde saç dökülmesi görülür. Ayrıca Minoxidil’in pek çok istenmeyen yan etkiye neden olduğu bilinmektedir. Bu yan etkiler arasında vücudun istenmeyen bölgelerinde tüylenme, baş ağrısı, kalp ritmi bozukluğu, görme bozukluğu, tansiyon düşüklüğü, baş dönmesi, kalp çarpıntısı, saç derisinde irritasyon (yanma, kaşıntı), kepeklenme ve fotoalerjik reaksiyonlar sayılabilir. İlaç anne sütüne de geçebildiği için emziren annelerin kullanması sakıncalıdır. Bu yan etkilere ek olarak hayvanlar üzerinde yapılan deneylerde Minoxidil etken maddesi uygulanan kedilerde ani ölümlerin meydana geldiği rapor edilmiştir. (Ref: Suspected toxicosis after topical administration of minoxidil in 2 cats: Camille DeClementi, VMD, Keith L. Bailey, DVM, PhD, DACVP, Spencer C. Goldstein, DVM and Michael Scott Orser, DVM - From the ASPCA Animal Poison Control Center, Urbana, IL, University of Illinois College of Veterinary Medicine, Urbana, IL, Biscayne Animal Hospital, North Miami, FL and Alouette Animal Hospital, Maple Ridge, BC.; Journal of Veterinary Emergency and Critical Care; 14 (4): 287–292)

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formüllerinin içerisinde bulunan Procyanidin (Proanthocyanidin), Adenosine, L-arginine ve Panax Ginseng ekstresi de saç kökünde VEGF sentezini artırmak suretiyle vazodilatasyonu, yani damarlanmayı, artırarak Minoxidil’in gösterdiği etkiyi göstermektedir. Ayrıca yapılan çalışmalarda Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formüllerinde kullanılan Procyanidin maddesinin Minoxidil’e kıyasla saç uzamasını %160 oranında artırdığı ve bu anlamda Minoxidil’den çok daha etkili olduğu tespit edilmiştir. (Ref: Proanthocyanidins and Grape Seed Extract - by Lisa Rapport, BPharm, MRPharmS, and Brian Lockwood, PhD, MRPharmS). Ayrıca Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri saç dökülmesinin temel sebebi olan DHT hormonuyla da çok güçlü bir şekilde mücadele etmeye ve saç dökülmesine sebep olan tüm faktörler üzerinde etkili olmaya yardımcıdır. Üstelik Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri tüm bu işlevleri yerine getirirken hiçbir sistemik yan etkiye de neden olmamaktadır.

Evet, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünleri T.C. Sağlık Bakanlığı'ndan satış izni almıştır.

Erkek tipi saç dökülmesi genetik ve hormonal bir durumdur. Saç dökülmesine sebep olan genetik yapınızı ve hormonlarınızı değiştiremeyeceğinize göre, istenilen etkiye kavuştuktan sonra da Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünlerini kullanmanız gerekmektedir. Ancak idame tedavi olarak haftada 2 - 3 gün kullanmanız sonuçların kalıcılığı için yeterli olabilir.

Saç dökülmesi yaşanan bölgenin büyüklüğüne ve saçlarınızın ne kadar süredir dökülmüş olduğuna bağlı olarak, tatmin edici sonuçlara ulaşma süresi kişiden kişiye değişir. Bununla beraber, tatmin edici sonuçlara erişmek için Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Bakım Setinin ortalama olarak 6 - 8 ay düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Bakım Setinin kullanılmasıyla, 10 yıldan fazla süredir saç dökülmesi problemi yaşayan kişilerde bile yeni saç oluşumu mümkündür.

En son dökülen saçlar ilk önce, ilk dökülen saçlar ise en son çıkar. Bu kural gereği, açılmış olan alanlar dıştan merkeze doğru dolmaya başlar.

Yeni çıkan saçların uzaması, foliküllerin önce kökleriyle beraber derinin derinliklerine inmesi sebebiyle deri altında gerçekleşir. Birinci aydan sonra yeni çıkan saçlar deri yüzeyinde bebek tüyleri (vellüs) şeklinde görünür; açık renkli, ince ve cansızdırlar. Bu tüyler zamanla kalınlaşır, renk kazanır ve normal saç teline dönüşür. Bu aşamadan sonra saçlar ayda ortalama 1 - 1.5 santim arası uzar.

Bazı bireylerde Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri kullanımının ilk birkaç haftasında saç dökülmesinde artış olabilmektedir. Bu, dökülen saç sayısının artmasından değil, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül tedavisine başlamadan önce dökülme sürecine girmiş olan saçların saç derisini terk etmesindendir. Bunun sebebi o saç köklerinde “pre-anagen” fazın, yani üretim öncesi fazın, başlamış olması ve alttan yeni saç yapılıyor olması sebebiyle dökülme sürecine girmiş saçların itilerek deriyi terk etmesidir. Bu olaya “shedding” denir ve Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül tedavisinin saç köklerinde yeni ve sağlıklı saç üretimini başlattığına işaret etmektedir. Bu aşamada Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formüllerini kullanmaya devam etmek gereklidir. İlerleyen haftalarda hızlı saç dökülmesi yavaşlayarak sağlıklı saçların oluşmasına yardımcı olacaktır.

Tedaviyi 1-2 gün aksatmak, tedavinin seyrini değiştirmeyecektir. Ancak bunun çok sık tekrarlanmaması gerekmektedir. Eğer tedaviyi 1-2 gün aksattıysanız diğer günlerde telafi amacıyla normalde kullandığınızdan daha fazla serum kullanmayınız.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri düzenli kullanıldığı takdirde saç dökülmesini önlemeye yardımcıdır, yeni ve sağlıklı saç gelişimini destekler. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formüllerini kullanmaya başlamadan önce zaten dökülme sürecine girmiş olan saç telleri Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri kullanımının ilk birkaç haftası boyunca da dökülmelerini sürdürürler. Bu durumda paniğe kapılıp Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Fomül Saç Bakım Setini kullanmayı kesmemek gerekir. Çünkü bu saç tellerini sonbaharda kurumuş olup dallarda kalmaya devam eden ancak sert bir rüzgarla veya yağmurla dökülen kuru yapraklara benzetebiliriz. Nasıl ki bu yapraklar sonbaharda kurumuş ancak hala dallarda kalmışsa, ilk birkaç haftada dökülen saçlar da Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formüllerinı kullanımından önce zaten dökülme sürecine girmiş olan ancak henüz saç derisinden ayrılmamış saçlardır. Bunlar her şekilde saç derisini terk edecektir. Önemli olan bunların yerine yeni sağlıklı saçların gelebilecek olması ve yeni dökülmelerin oluşmamasıdır.

Saçın gelişiminde ilk aydan itibaren bebek tüylerinin oluşumuyla yeni saç gelişimi ve incelmiş saç tellerinde kalınlaşma gözlenir. Yeni oluşan bebek tüylerinin gözle görülür olması için en az 2 aylık bir zaman gerekir, çünkü hormonal etkiyle küçülmüş olan saç folikülleri önce köküyle beraber içe doğru gelişir ve daha sonra saç telleri deriden dışarı doğru uzayarak görünür hale gelir. Daha sonraki süreçte kalınlaşarak, uzayan sağlıklı saç görünümünü alır.

En iyi sonuç için Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Fomül ürünleri düzenli ve devamlı olarak kullanılmalıdır.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Fomül Şampuanı ile temizlenmiş kuru saç derisine uygulayınız. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayınız. Cam tüp üzerindeki çizgiye kadar 2 tüp dolusu serumu saç dökülmesi yaşanan bölgeye ve çevresine damlatınız ve parmak uçlarınızla nazikçe masaj yaparak saç derisine yediriniz. En iyi sonuç için Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Fomül Tablet ve Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Dökülmesine Karşı Şampuanı ile beraber kullanınız.

Folixir Losyon Kullanımı

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum fomülü hergün kullanmanız tavsiye edilir. Eğer saç dökülmesi yaşanan alanlar geniş ise yine günde 1 defa olmak üzere daha fazla miktarda serum kullanılabilir.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Fomülü, tablet, şampuan ve saç kremini hem erkekler hem de kadınlar güvenle kullanabilirler.

Saçın ve vücudun başka yerindeki tüylerin genetik ve fizyolojik yapısı farklıdır. Dolayısıyla, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünlerinin saç dışında başka tüyler üzerine herhangi bir etkisi yoktur. Minoxidil maddesi gibi vücudun istenmeyen bölgelerinde tüylenmeye yol açmaz. Ayrıca, Minoxidil maddesinin kalp çarpıntısı ve düşük tansiyon gibi yan etkilerinin olduğu da bilinmektedir.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünleri sistemik hormonal yan etki göstermezler. Dolayısıyla, cinsel isteksizliğe yol açmazlar. Finasterid maddesi ve ağızdan alınan diğer DHT blokörlerinin aksine, erkeklik hormonunu sistemik olarak tüm vücutta bloke etmediği için cinsel isteği ve sperm sayısını azaltmaz, erkeklerde meme büyümesine yol açmaz.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri DHT hormonunu saç kökünde lokal olarak inhibe ettiği için hiçbir hormonal veya sistemik yan etkisi yoktur. İçeriğindeki tüm etken maddeler doğal ve bitkiseldir. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünleri yan etkisi olduğu bilinen Finasterid, Minoxidil, Asiasari Radix, Paraben, Sodium Lauryl Sulphate (SLS) ve Sodium Laureth Sulphate (SLES) gibi maddeler içermemektedir. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünlerinin etkinliği ve güvenilirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Diğer pek çok üründen farklı olarak Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül Saç Bakım Seti hem başın tepesinde (vertex) hem de geri çekilmenin yaşandığı alın saç çizgisi, alın girdileri ve şakaklar gibi ön bölgelerde (anterior) etkilidir. Yani, Androgenetik Alopesi yaşanabilecek tüm bölgelerde etkilidir.

Nanoteknolojik ürünler barındırdıkları nano kesecikler (Novasome®) sayesinde klasik ürünlerden çok daha fazla miktarda etken maddeyi saç kökü hücrelerinin içine taşıyabilmektedir. Nanoteknolojik ürünlerin içerdikleri trilyonlarca nano boyutlu madde, mikroskobik boyutları ve dış yüzeylerinin fizyolojik yapıları sayesinde saç kökü hücrelerinin içine kadar girerek hedefi onikiden vurur. Sadece deriden emilmekle kalmaz, hedeflenen hücre ile etkileşime girdiği için diğer hücreler üzerinde bir yan etkiye de yol açmaz. Oysa, klasik ürünlerin içindeki moleküller büyük boyutlu olduğu için çoğunlukla derinin derinliklerine kadar inemeyip, derinin üst yüzeylerinde kalırlar. Buna bağlı olarak, etki edecekleri hücrelerin içine de geçemeyecekleri için etkisiz olmaktadırlar. Dolayısıyla, nanoteknolojik ürünler klasik yöntemlerle geliştirilmiş ürünlere kıyasla hem daha hızlı hem de çok daha etkili sonuç verirler. Yapılan klinik çalışmalar nanoteknolojiyle geliştirilmiş olan Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünlerinin klasik metodlarla üretilmiş sıvı solüsyonlardan çok daha iyi emildiğini ve etki ettiğini ortaya koymuştur.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünlerinde nanoteknoloji ile geliştirilmiş Novasome® yapılar bulunmaktadır. Bu yapılar, 1 milimetrenin milyonda biri boyutunda olup içerisinde saç dökülmesine karşı geliştirilmiş etken maddeler taşıyan keseciklerdir. Bu kesecikler boyut olarak saç kökü hücrelerinden çok daha küçüktürler ve dış zarları fizyolojik olarak saç kökü hücrelerinin dış yüzeyine benzerdir. Bu sayede, Novasome® yapılar içinde bulunan bitkisel ve doğal etken maddeler saç yolağını kolayca geçerek saç köküne ulaşırlar. Saç köküne ulaşan Novasome® etken maddeler, saç kökü hücresi duvarından da kolaylıkla geçerek hücre içine girerler. Dolayısıyla, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülü içeriğindeki Anti-DHT özellikli, VEGF (Vascular Endothelial Growth Factor) sentezini artırarak saç kökününü besleyen kılcal damarları canlandırıcı ve saç üretimine yardımcı etken maddeler çok daha etkili bir biçimde vazifelerini yerine getirirler. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formülleri, nanoteknoloji sayesinde klasik teknolojileri kullanan ürünlerden çok daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

Çünkü, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül Saç Bakım Seti, genetik zemin ve hormonal etkiler dolayısıyla yaşanan saç dökülmelerine (Androgenetik Alopesi) karşı geliştirilmiş, bilinen etkili aktiflere sahip teknolojik bir üründür. İçeriğindeki çok güçlü nanoteknolojik ve bitkisel maddeler sayesinde saç dökülmesiyle savaşarak yeni saç gelişimini sağlamaya ve saçları uzatmaya yardımcı olur.

drmeral.com üzerinden yapılan alışverişler 128 bit SSL güvenlik sertifikası ile gerçekleştirilir ve kredi kartı bilgileriniz sadece Bankalararası Kart Merkezi (BKM) ve Bankanız tarafından işleme alınır. Bu esnada kredi kartı bilgileriniz de 128 bit ile şifrelenmekte olduğundan üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilemez. Bunun yanında, drmeral.com’da 3D Secure seçeneği de bulunmaktadır. 3D Secure üzerinden alışveriş yaptığınızda cep telefonunuza gelen geçici tek kullanımlık şifreyi kullanarak  alışveriş yaparsınız. Bu sayede en üst düzeyde güvenlik sağlanır. Ayrıca drmeral.com kredi kartı bilgilerinizi saklayamaz ve görüntüleyemez.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formülleri Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ilk kullanımdan itibaren saçlı derideki aşırı yağlanmayı ve kepeği önlemeye yardımcıdır.

Saç dökülmesine sebep olan DHT hormonu aynı zamanda saçların aşırı yağlanmasından da sorumludur. Dolayısıyla bazı kişilerde saç dökülmesi ile aşırı yağlanma bir arada görülebilir.

Hiçbir şampuanın yeni saç gelişimini başlattığı iddia edilemez. Bir ürünün saç çıkartıcı etkisinin olabilmesi için etken maddelerin saçlı deriden yeterli oranda emilecek bir süre bekletilmesi gerekir. Saç yıkama işlemi ise sadece birkaç dakika sürmektedir. Bu süre etken maddelerin tam olarak emilmesine yetecek kadar uzun bir süre değildir. Üstelik klasik şampuanların içindeki etken maddeler kimyasal yapıları sebebiyle emilime müsait değildir. Ancak Folixir Şampuan nanoteknolojik olması sebebiyle çok üstün bir emilim oranına sahiptir ve bu özelliği sebebiyle hafif saç dökülmelerini önlemeye yardımcıdır.Ayrıca saçlı deriyi çok iyi bir şekilde temizler, kepeği önlemeye yardım eder ve sağlıklı saç oluşumu için gerekli ortamı sağlar.

Günde dökülen saç sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. O nedenle sayı vermek doğru değildir. Saçlar normal sağlıklı yaşam döngüleri içerisinde zaten dökülürler ve sonra yerlerine yeni saçlar üretilir. Bu nedenle sıfır saç dökülmesi diye birşey kesinlikle yoktur. Saç dökülmesi sorunundan bahsedebilmek için dökülen saçların yerine yenilerinin yapılamıyor olması ya da yeni gelen saçların ince, renksiz ve cansız olması gerekir. Saç dökülmesi sorununuz olup olmadığını anlamanın en kolay yolu çekme testi (pull test) uygulamaktır. Başın farklı yerlerinden 8 – 10 defa hafifçe saçları çektiğinizde eğer acı duyuyorsanız ve gelen saç sayısı toplamda  2 – 3 adet kadarsa saç dökülmesi probleminiz yok demektir. Ancak eğer hemen her çekme işleminde kolayca elinize saç geliyorsa bu durum saç dökülmesi sorununa işaret edebilir. Ele gelen saçların geldiği bölge de teşhis için önemlidir. Erkek tipi saç dökülmesinde genel olarak şakak ve tepe bölgesinden dökülme olur, ense ve kulak üzerinde dökülme görülmez.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünlerini kullanırken başka ürünlerin kullanılmasında sakınca yoktur. Fakat Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Bakım Setinin tek başına kullanımı yeterlidir. Diğer ürünlerin kullanımı hem bu ürünlere bağlı istenmeyen yan etkilere yol açabilir hem de Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri kadar başarılı sonuçlar vermeyebilir.

DİĞER MERAK EDİLENLER

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Formül ürünlerini Folixir resmi websitesinden (www.folixir.com) ve eczanelerden temin edebilirsiniz.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri temelde erkek tipi saç dökülmesi ile etkili şekilde mücadele etmektedir. Bununla birlikte içeriğindeki yeni saç gelişimini başlatmaya yardımcı olana ve saç köklerini besleyen etken maddeler sayesinde Saçkıran ve Diffüz Alopesi tedavisinde de yardımcı  olduğu klinik olarak gözlenmiştir.

Dermatoloji uzmanı Prof. Dr. Meral Şaşoğlu'nun 30 yılı aşkın tecrübelerinin birikimi ile saç dökülmesine karşı geliştirilmiş çok özel formüllerdir. Saç dökülmesini önlemeye yardımcı, yeni saç gelişimini destekleyen ve saç tellerine sağlıklı bir görünüm kazandıran bilinen güçlü ve güvenli bitkisel ve doğal etken maddelerin nanoteknoloji gibi en son teknolojilerle birleştirildiği formüllerdir.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri sağlıklı saç gelişimi için gerekli ortamı hazırlar. Dolayısıyla saç ektirmiş olsanız bile saçlarınızın sağlıklı gelişimi için Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünlerini kullanabilirsiniz.

Saç boyası, düzleştiriciler ve perma gibi işlemlerin saç dökülmesiyle bir ilgisi yoktur. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formüllerini kullanırken de bu tip işlemler yapılabilir.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünlerini kullanırken saç jölesi, köpük ve şekillendirici sprey gibi ürünleri kullanmanızda bir sakınca yoktur. Ancak bu kimyasallar saç köklerine giden yolu tıkayabilir. Dolayısıyla, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nu kullanmadan önce saçlarınızı Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Dökülmesine Karşı Formül Şampuanı ile yıkayarak saç derinizi jöle, köpük gibi kimyasalların artıklarından ve biyolojik kirden (saç diplerindeki yağlanma) temizlemeniz ve Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun serum formülü temiz saça uygulamanız tavsiye edilir.  Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun serum formülü bu şekilde uyguladıktan sonra saç şekillendirici kullanabilirsiniz.

İçerisinde saç dökülmesine karşı geliştirilmiş, saç ve saç derisinin sağlığı için faydalı pek çok aktif madde bulunan ve aynı zamanda çok iyi bir biyolojik temizleyici olan Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Dökülmesine Karşı Formül Şampuan kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun serum formülü ve şampuan kullanabilirsiniz. Ayrıca zayıf saç tellerini kalınlaştırmak için Folixir Kalınlaştırıcı Saç Kremi’ni mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Fomülü uyguladıktan sonra saç kurutma makinası ile saçınızı kurutursanız Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Fomülünun bir kısmı buharlaşacağı için verimi düşer. O nedenle, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Fomülünün uyguladıktan sonra saçınızın doğal yollardan kurumasını bekleyiniz.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun serum formülü saç derisinden emilim yoluyla etki eder. Eğer saçlarınız ıslak olursa, bu emilimin verimi düşecektir. Dolayısıyla, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun serum formülünun kuru saç derisine uygulanması önerilir.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Dökülmesine Karşı Yoğun Terapi Serumu'nun saç köklerine daha iyi emilmesi için saç diplerinin temiz olması gerekir. Dolayısıyla serumu kullanmadan önce saçlarınızı ve saç diplerinizi çok iyi bir bio-temizleyici olan Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile yıkamalısınız. Saçlarınız kuruduktan sonra serumu saç derisine uygulayabilirsiniz.

Patentli FNDS® (Foliküler Nano İletim Sistemi) sayesinde, Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Fomülünde bulunan Novasome®yapılar içerisindeki etken maddeler ve diğer etken maddeler çok kuvvetli masaj yapmaya gerek kalmadan hedeflenen saç kökü hücrelerine kolayca ulaşabilmektedir. Dolayısıyla, parmak uçlarıyla nazikçe masaj yaparak serumu saç derisine iyice yedirmek yeterli olacaktır.

Saç dökülmesi yaşanan bölgelerin parlak ve tüysüz olması oradaki saç köklerinin öldüğü anlamına gelmez. Bir saç kökünün atrofiye uğrayıp uğramadığı ancak biyopsi neticesinde, yani o bölgeden derinlemesine bir parça derinin kesilip histopatolojik olarak incelenmesi suretiyle anlaşılabilir. Dolayısıyla, dışarıdan bakarak saç kökü hücrelerine ölmüş demek bilimsel olarak yanlıştır. Aksine, yaptığımız klinik çalışmalarda parlak ve tüysüz derilerde de son derece başarılı yeni saç gelişimi gözlenmiştir. Bu durum, parlak ve tüysüz bölgelerdeki saç kökü hücrelerinin ölmediği, sadece genetik ve hormonal baskı sebebiyle istirahat fazında (telogen faz) olduğu şeklinde açıklanabilir. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri, içeriğinde bulunan eşsiz Dr. Meral's Elixir® bileşenleri ve saç kökü hücrelerinin içerisine kadar girebilen nanoteknolojik ajanları sayesinde saç köklerini uyandırmaya ve saç kökü hücrelerini yeni saç üretme fazına (anagen faz) geçirmeya yardımcı olmaktdır. 

Dr.Meral's Elixir® Nº 23, Nº 21, Nº 19 ve Nº 17 içerisinde bulunan doğal ve aktif maddeler saç köklerinin süratle kalın ve sağlıklı şekilde büyüyebilen saç üretmesini, canlı ve parlak saç teli oluşumunu çok etkili bir biçimde desteklemeye yardımcı olur. Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun formül ürünleri düzenli kullanıldıkça bu başarılı süreç devam eder.

Prof. Dr. Meral ŞAŞOĞLU 'nun Serum Fomülü ve şampuan, içeriğindeki aktif Anti-DHT maddelerini patentli FNDS® (Foliküler Nano İletim Sistemi) yoluyla hedeflenen saç kökü hücrelerine ileterek saç kökü hücrelerinin DHT'nin baskısından korunmasına güçlü bir şekilde yardımcı olur. Böylece, korunan saç kökü hücreleri DHT baskısına maruz kalmayacağı için yeni saç gelişimine yardımcı olur.

DHT, erkeklik hormonu olan testosteronların (androjenlerin) güçlü bir formudur. Vücutta pek çok faydalı görevi olsa da genetik olarak saç dökülmesine yatkın olan erkek ve kadınların saç kökü hücrelerine olumsuz etkileri vardır. DHT, bu saç kökü hücrelerini baskılayarak saç üretimini durdurmalarına sebep olur. Bunun sonucunda da kellik oluşur.